Mail E-mail: biuro@langer.pl
Telefon: 609 526 437 telefon
Zdjęcie przedstawia urządzenie do drukowania
Zdjęcie przedstawia urządzenie do drukowania
Zdjęcie przedstawia urządzenie do drukowania
Zdjęcie przedstawia urządzenie do drukowania
Istniejemy od 1982 roku

Jak poprawnie przygotować plik do druku?


Składając zlecenie w drukarni, musisz dostarczyć plik z projektem do druku. Przekazanie poprawnie przygotowanego pliku to gwarancja zgodnej z oczekiwaniami i szybkiej realizacji wydruku.

Przygotowanie pliku do druku — podstawowe zasady

Przygotowując plik do druku, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe parametry, takie jak format, przestrzeń kolorystyczna czy nafarbienie, ale również technologię druku, w jakiej docelowo realizowany będzie projekt. Przykładowo, plik przeznaczony do druku na ploterze nie spełni standardów typowych dla innej technologii drukarskiej. Zanim więc przystąpisz do pracy przy pliku, musisz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Klienci naszej drukarni, która specjalizuje się w druku na odzieży, zawsze otrzymują szczegółowe informacje na temat tego, jakie materiały muszą być nam dostarczone, abyśmy mogli rozpocząć realizację zlecenia. Przekazujemy bardzo skrupulatne wytyczne, zgodnie z którymi krok po kroku można dokonać poprawnego formatowania pliku. Do najważniejszych czynników, które w tym przypadku mają kluczowe znaczenie, zaliczamy przede wszystkim:

  • format pliku,
  • spady i marginesy bezpieczeństwa,
  • przestrzeń barwowa,
  • nafarbienie,
  • rozdzielczość,
  • tzw. pole zadruku urządzenia.

Jeśli chcesz zlecić nam wydruk, a masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące przygotowania plików, nie wahaj się skontaktować z nami. Nasi specjaliści nie tylko odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, ale i chętnie Ci pomogą.

Najczęściej popełniane błędy w plikach do druku

Chociaż poprawność przygotowania pliku do druku bezpośrednio wpływa na jakość oraz szybkość realizacji zlecenia, niekiedy pojawiają się pewne błędy popełniane przez Klientów. Najczęściej dotyczą one niedostosowania pliku do ogólnych wymogów dotyczących spadków (a nawet zupełny ich brak), nieprzestrzeganie wytycznych dotyczących wymiarów, zbyt niska rozdzielność, zbyt duże nafarbienie itp. Oczywiście wszystkie te niedociągnięcia są eliminowane na kolejnych etapach, jednak proces poprawy błędów wymaga czasu i wpływa na ostateczny termin realizacji wydruków.

Wróć