Mail E-mail: biuro@langer.pl
Telefon: 609 526 437 telefon
Zdjęcie przedstawia urządzenie do drukowania
Zdjęcie przedstawia urządzenie do drukowania
Zdjęcie przedstawia urządzenie do drukowania
Zdjęcie przedstawia urządzenie do drukowania
Istniejemy od 1982 roku

Blog

Jak wykonuje się nadruk na koszulkach folią flex?

Opublikowano: Styczeń 25, 2022

Flex to specjalna folia do odzieży, która jest najpierw wycinana z zastosowaniem plotera tnącego, a następnie wgrzewana w tkaninę. Tego typu nadruki wykonywane są w technologii transferowej, która polega na przenoszeniu grafiki na materiał pod wpływem działania wysokiej temperatury oraz docisku. W ten sposób można wykonywać spersonalizowane ubrania oraz inne gadżety. Innym przykładem druku transferowego jest druk sublimacyjny.

Czytaj dalej

Jak powstaje nadruk sublimacyjny?

Opublikowano: Listopad 18, 2021

Druk sublimacyjny to dość specyficzna technologia, która dopiero zaczyna być coraz bardziej rozpowszechniana i popularna (głównie w branży reklamowej). Za sprawą tej metody druku można wykonać wysokiej jakości nadruki, które będą nie tylko trwałe, ale i wyjątkowo estetyczne. Przekonaj się, czym jest nadruk sublimacyjny i w jaki sposób powstaje.

Czytaj dalej

Jak poprawnie przygotować plik do druku?

Opublikowano: Wrzesień 15, 2021

Składając zlecenie w drukarni, musisz dostarczyć plik z projektem do druku. Przekazanie poprawnie przygotowanego pliku to gwarancja zgodnej z oczekiwaniami i szybkiej realizacji wydruku.

Czytaj dalej

Na jakim materiale można wykonać nadruki?

Opublikowano: Lipiec 21, 2021

Drukowanie na odzieży jest obecnie bardzo powszechne. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda technika druku może być zastosowana na niektórych podłożach. W tym wpisie wyjaśnimy, na jakich materiałach można wykonać nadruki oraz jakimi metodami jest to realizowane.

Czytaj dalej

Czym charakteryzuje się sitodruk?

Opublikowano: Maj 11, 2021

Współcześnie mamy do dyspozycji wiele technik druku, ale sitodruk, który ma bardzo długą tradycję, nadal znajduje powszechne zastosowanie. Druk sitowy lub serigrafia (“sitodruk” to nazwa potoczna) to metoda tworzenia bardzo trwałych nadruków na tekstyliach, chociaż wykorzystywany jest też w innych dziedzinach niż branża tekstylna. Na czym polega proces sitodruku? Jakie są jego najważniejsze zalety? Gdzie znajduje zastosowanie? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w dalszej części wpisu.

Czytaj dalej